Прва мјеста на Регионалном такмичењу из математике и српског језика

Објављено: 30.03.2024.

Данас су одржана регионална такмичења из математике и српског језика.

Регионално такмичење из математике је одржано у Гацку, а сва прва мјеста су освојили наши гимназијалци.

• У конкуренцији првог разреда, Вук Јанковић је заузео прво мјесто.
  • У конкуренцији такмичења другог разреда, прво мјесто је заузео Момчило Ћаћић, друго мјесто Анастасија Рајковић, а на треће мјесто се пласирала Милица Надеждин.
  • Прва три мјеста у конкуренцији трећег разреда су заузели такође ученици наше школе. Првопласирани у конкуренцији трећег разреда је Андрија Рикало, другопласирани Саво Црногорчић и трећепласирани Филип Јокановић. Доротеја Радановић је у овој конкуренцији освојила четврто мјесто.
  • У конкуренцији такмичења за четврти разред  први на ранг-листи је Спасоје Кукурић, други Стефан Милиша  и четврта је Клара Петровић.
  • Ментори ових ученика су Данијела Шошкић Мумало, Светлана Радуловић и Миодраг Андрић.

• Такмичење из српског језика за ученике другог разреда средње школе је одржано у Љубињу.
  • Гимназија ,,Јован Дучић" је  имала своја два представника која су на ранг-листи такмичара заузели прва два мјеста.
  • Прворангирана је Лана Мишовић, а другорангирани Владан Томашевић.
  • Ментор ових ученика је професорица Весна Андрић.

Упућујемо им искрене честитке на изванредним резултатима и желимо пуно успјеха на сљедећим нивоима такмичења.yes