Требињски гимназијалци бриљирали на републичком такмичењу из физике

Објављено: 06.06.2023.

Гимназија "Јован Дучић" била је домаћин Републичког такмичења из физике и ученици ове школе остварили су одличне резултате. Gimnazijalci trebinje1.jpg

Прво мјесто у конкуренцији других разреда припало је Сави Црногорчићу, код четвртих разреда друго мјесто освојио је Огњен Вујовић, а у конкуренцији трећих разреда треће мјесто припало је Спасоју Кукурићу.

Ова три ученика требињске Гимназије заједно са још пет ученика из Републике Српске пласирала су се на Првенство БиХ које ће се одржати 13. маја у Сарајеву на Природно-математичком факултету.

Код првих разреда Огњен Шекарић освојио је 6.мјесто, а прво мјесто припало је Андреју Крчмару ЈУ "Гимназија" Бањалука, друго Михајлу Летићу из исте школе, а трећи је био ученик ТШ "Михајло Пупин" из Бијељине Владан Мићић.

Најбољи код других разреда је Требињац Саво Црногорчић са освојених 85 бодова, други је Данило Бирчаковић СШЦ "Петар Кочић" из Зворника, а трећа је Анастасија Милановић СШЦ "Фоча" из Фоче.

У конкуренцији трећих разреда Спасоје Кукурић освојио је треће мјесто, прво мјесто освојио је ученик ТШ "Михајло Пупин" из Бијељине Миодраг Остојић, а друго мјесто ученик "Гимназија" из Бањалуке Михаило Богданић.

Код четвртих разреда Огњен Вујовић освојио је друго мјесто, а прво мјесто припало је ученику ТШ "Михајло Пупин" из Бијељине Страхињи Продановићу, а треће мјесто припало је ученику Гимназије "Свети Сава" из Приједора Милошу Ромчевићу.

Gimnazijalci trebinje2.jpg

Најбољи из физике у Републици Српској у конкуренцији других разреда Саво Црногорчић истакао је да је за њега ово велики резултат.

"И раније сам се такмичио, али нисам постигао овакав резултат. За ово је требало доста рада труда и одрицања. Доста сам се припремао, свакодневно вјежбао и све ово не би било овако да није било професора Мичете. Задаци су били ни тешки ни лаки и веома занимљиви. Ово је мој лични рекорд што се тиче бодова и настављам са припремама за Сарајево", рекао је Црногорчић.

Професор Максим Мичета није крио задовољство постигнутим успјесима требињских гимназијалаца у физици.

"Прије свега желим да похвалим четворицу наших ученика који су учествовали на републичком такмичењу. Показали су невјероватну љубав према физици кроз свакодневне припреме за ово такмичење. Данашњи резултати су још један показатељ посвећеног рада са талентованим ученицима у Гимназији, посебно када је ријеч о физици", рекао је Мичета.

За овај успјех заслужни и њихови професори Ивана Јокановић и Максим Мичета.