13 и 20. априла ове године, у нашој школи је одржано полагање испита ДЕЛФ из француског језика.

22 ученика су приступила полагању испита: 14 ученика наше Гимназије, 8 ученика из Билеће: 3 ученика из ОШ „Свети Сава“ и 5 ученика из Средњошколског центра „Голуб Куреш“.

Ученици су постигли одличне резултате на испиту.

УСПЈЕХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 06 март 2018 13:57

У суботу 3. марта 2018. године у Невесињу је одржано Регионално такмичење из математике. Ученици Гимназије „Јован Дучић“ су били веома успјешни и заслужили су да се тај успјех још једном истакне.

Чак три ученика су освојила прва мјеста и пласирали се на Републичко такмичење. То су: Алекса Турнић, ученик првог разреда, Ивана Јанковић, ученица трећег разреда и Бојан Галић, матурант.

Другопласирани су били: Лука Сушић - први разред и Ивана Кашиковић - трећи разред, а треће мјесто је освојио Јован Илић – први разред.

Зависно од резултата у осталим регијама Српске, и ови ученици би могли добити позив од Републичко педагошког завода Српске. Надамо се да ће тако и да буде. Желимо им много успјеха и знања. Нека заблистају и на Републичком такмичењу!

Ана Ковач I-3

Новинарска секција