Ивана Кашиковић је ђак генерације Гимназије „Јован Дучић“. Најбољу међу најбољима су издвојили успјеси на школским такмичењима из математике, физике и француског језика, као и учествовања на регионалним и републичким такмичењима који су јој донијели бодове и пресудили у одлуци наставничког вијећа да је прогласе ђаком генерације.
Прво мјесто на књижевном конкурсу ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 06 новембар 2017 00:00

На књижевном конкурсу ,, У сусрет Вуку", поводом 230 година од рођења Вука Стефановића Караџића, прво мјесто освојила је матуранткиња требињске Гимназије Александра Газивода пјесмом у прози ,, Чему ме учи Вук". Конкурс је расписао Републички педагошки завод Републике Српске у сарадњи са Универзитетом у Бањалуци.

Александра је 2015. године побиједила на конкурсу ,,Светосавље и наше доба" у Новом Саду и срећна је што је своју школу поново представила на најбољи начин. Ментор Александре Газиводе је Веселинка Кулаш, магистар српског језика и књижевности.

Последње ажурирано четвртак, 21 децембар 2017 08:55