На регионалном такмичењу из српског језика и књижевности ученици другог разреда Гимназије "Јован Дучић" освојили су прва три мјеста. Прво мјесто освојио је Алекса Турнић, друго су подијелили Николина Роган и Лука Сушић, а треће је припало Лазару Гашићу. Ментор ових ученика је проф. Татјана Лубурић.
Прво мјесто на књижевном конкурсу ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 06 новембар 2017 00:00

На књижевном конкурсу ,, У сусрет Вуку", поводом 230 година од рођења Вука Стефановића Караџића, прво мјесто освојила је матуранткиња требињске Гимназије Александра Газивода пјесмом у прози ,, Чему ме учи Вук". Конкурс је расписао Републички педагошки завод Републике Српске у сарадњи са Универзитетом у Бањалуци.

Александра је 2015. године побиједила на конкурсу ,,Светосавље и наше доба" у Новом Саду и срећна је што је своју школу поново представила на најбољи начин. Ментор Александре Газиводе је Веселинка Кулаш, магистар српског језика и књижевности.

Последње ажурирано четвртак, 21 децембар 2017 08:55