На литерарном и ликовном конкурсу "Страдање и сјећање на невине жртве концентрационог логора Јасеновац", који традиционално расписује ЈУ Спомен подручје "Доња Градина" и Републички педагошки завод РС, међу 114 приспјелих литерарних радова средњошколаца, похваљен је рад "Заборављене приче из свевремена" Пера Грубача, матуранта Гимназије "Јован Дучић". Ово је још једно у низу литерарних признања која су дошла у руке требињских гимназијалаца ове школске године, а састав ће, заједно са осталим награђеним и похваљеним ликовним и литерарним радовима, бити изложен у ЈУ Спомен подрује- "Доња Градина".
Регионално такмичење из математике ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 07 март 2019 10:49
Дана, 23.02.2019. године у Гацку је одржано регионално такмичење из математике, а према званичним резултатима објављеним на страници Републичког педагошког завода РС, два ученика из наше школе су се пласирали на 26.републичко такмичење из математике које ће се одржати 23.03.2019. године. Према званичном списку РПЗ РС то су Алекса Турнић ученик II разреда, који је на регионалном такмичењу освојио прво мјесто у конкуренцији других разреда и Лана Ивковић ученица III разреда, која је такође освојила прво мјесто на регионалном такмичењу у конкуренцији трећих разреда. Ментори ових ученика су професори Предраг Милошевић и Ања Шнепергер. На регионалном такмичењу из математике одржаном у Гацку, ученици ЈУ Гимназије "Јован Дучић" су остварили запажене резултате. У конкуренцији I разреда, ученице Ивана Радовановић и Романа Рогановић су дијелиле треће мјесто. Алекса Турнић је освојио прво мјесто у конкуренцији II разреда. У III разредима, Лана Ивковић је освојила прво мјесто, док је у истој конкуренцији Ања Дучић освојила друго мјесто. У конкуренцији IV разреда Ивана Јанковић је освојила друго мјесто, а Ивана Кашиковић треће мјесто. Честитамо нашим ученицима и њиховим професорима на постигнутим резултатима.
Последње ажурирано понедељак, 11 март 2019 09:52