Регионално такмичење из француског језика за ученике средњих школа одржано је 16. марта 2019. године у Невесињу. На такмичењу је учествовало четворо ученика наше школе и сви су остварили завидан успјех. Друго мјесто дијеле Ивана Кашиковић и Вера Миловић, треће мјесто припало је Душки Киса, док је Матеја Пројевић освојио пето мјесто. Другопласирани и трећепласирани ученици су позвани на републичко такмичење које ће се одржати у Источној Илиџи.
Регионално такмичење из математике ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 07 март 2019 10:49
Дана, 23.02.2019. године у Гацку је одржано регионално такмичење из математике, а према званичним резултатима објављеним на страници Републичког педагошког завода РС, два ученика из наше школе су се пласирали на 26.републичко такмичење из математике које ће се одржати 23.03.2019. године. Према званичном списку РПЗ РС то су Алекса Турнић ученик II разреда, који је на регионалном такмичењу освојио прво мјесто у конкуренцији других разреда и Лана Ивковић ученица III разреда, која је такође освојила прво мјесто на регионалном такмичењу у конкуренцији трећих разреда. Ментори ових ученика су професори Предраг Милошевић и Ања Шнепергер. На регионалном такмичењу из математике одржаном у Гацку, ученици ЈУ Гимназије "Јован Дучић" су остварили запажене резултате. У конкуренцији I разреда, ученице Ивана Радовановић и Романа Рогановић су дијелиле треће мјесто. Алекса Турнић је освојио прво мјесто у конкуренцији II разреда. У III разредима, Лана Ивковић је освојила прво мјесто, док је у истој конкуренцији Ања Дучић освојила друго мјесто. У конкуренцији IV разреда Ивана Јанковић је освојила друго мјесто, а Ивана Кашиковић треће мјесто. Честитамо нашим ученицима и њиховим професорима на постигнутим резултатима.
Последње ажурирано понедељак, 11 март 2019 09:52