На литерарном и ликовном конкурсу "Страдање и сјећање на невине жртве концентрационог логора Јасеновац", који традиционално расписује ЈУ Спомен подручје "Доња Градина" и Републички педагошки завод РС, међу 114 приспјелих литерарних радова средњошколаца, похваљен је рад "Заборављене приче из свевремена" Пера Грубача, матуранта Гимназије "Јован Дучић". Ово је још једно у низу литерарних признања која су дошла у руке требињских гимназијалаца ове школске године, а састав ће, заједно са осталим награђеним и похваљеним ликовним и литерарним радовима, бити изложен у ЈУ Спомен подрује- "Доња Градина".
Градско такмичење у малом фудбалу за средњошколце ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 06 март 2019 10:50
У оквиру програма МОИ РС јуче је у Требињу одржано градско такмичење у малом фудбалу за ученике средњих школа. Одиграно је шест утакмица. У мушкој конкуренцији средњих школа, најуспјешнија је била екипа ЦСШ Требиње, док је у женској конкуренцији најуспјешнија била екипа Гимназије. Организатор такмичења, Друштво педагога физичке културе Требиње, је и ову фазу такмичења реализовало успјешно на радост свих учесника и публике.
Последње ажурирано среда, 06 март 2019 11:02