На литерарном и ликовном конкурсу "Страдање и сјећање на невине жртве концентрационог логора Јасеновац", који традиционално расписује ЈУ Спомен подручје "Доња Градина" и Републички педагошки завод РС, међу 114 приспјелих литерарних радова средњошколаца, похваљен је рад "Заборављене приче из свевремена" Пера Грубача, матуранта Гимназије "Јован Дучић". Ово је још једно у низу литерарних признања која су дошла у руке требињских гимназијалаца ове школске године, а састав ће, заједно са осталим награђеним и похваљеним ликовним и литерарним радовима, бити изложен у ЈУ Спомен подрује- "Доња Градина".
Романа Рогановић освојила прву награду на литерарном конкурсу у износу од 1.000 КМ ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 06 фебруар 2019 14:01
Поводом предстојећег обиљежавања Дана државности Републике Србије, Генерални конзулат Републике Србије је организовао традиционални Конкурс за избор најбољих литерарних радова ученика средњих школа на тему „Шта за мене значи култура". На основу прегледаних радова, стручна комисија је одабрала рад Романе Рогановић као најбољи рад у конкуренцији литерарних радова. Ученици првог разред наше школе биће уручена новчана награда у износу од 1.000 КМ. Имајући у виду чињеницу да ће имена аутора награђених радова бити прочитана на свечаности обиљежавања Дана државности Републике Србије, 14.2.2019. године у Бањалуци, Романа Рогановић је позвана на свечаност, када ће јој бити и уручена награда. Честитамо Романи и њеном ментору проф. Веселинки Кулаш.
Последње ажурирано петак, 08 фебруар 2019 10:56