Требињска гимназија „Јован Дучић“ домаћин је 5. Сусрета гимназија Европе, на којим учествују представници још седам школа из Румуније, Мађарске, Србије, Македоније, Хрватске и Словеније. Гости Требиња до петка, 22. марта, биће директори, наставници и ученици гимназија из Темишвара, Будимпеште, Земуна, Гњилана, Скопља, Вараждина и Шкофје Локе.
Наше гимназијалке најбоље на литерарном конкурсу Црвеног крста ПДФ Штампа Ел. пошта
петак, 21 децембар 2018 08:45
У литерарном дијелу конкурса Црвеног крста Републике Српске, који је организован поводом Недјеље упозоравања на опасност од мина (од 8. до 15. децембра), међу средњошколцима најуспјешнији су гимназијалци из Требиња. Прво мјесто освојила је ученица Хелена Брајић, која је написала приповијетку о задатој теми. Друго мјесто је припало Романи Рогановић, такође ученици првог разреда која је написала лирску пјесму. Честитамо ученицама и њиховој професорици Веселинки Кулаш, мр српског језика и књижевности.
Последње ажурирано петак, 21 децембар 2018 08:53