Гимназија "Јован Дучић" од 18. до 21. марта биће домаћин 5. Сусрета европских гимназија и то Гимназије из Земуна, Српске школе "Никола Тесла" из Будимпеште, Српске школе "Доситеј Обрадовић" из Темишвара, Гимназије из Шкофје Локе и Гимназија" Јован Дучић". Свака школа која је домаћин има право да позове школе које жели тако да су за ово вријеме гости биле школе из Данске, Македоније, Њемачке.
Наше гимназијалке најбоље на литерарном конкурсу Црвеног крста ПДФ Штампа Ел. пошта
петак, 21 децембар 2018 08:45
У литерарном дијелу конкурса Црвеног крста Републике Српске, који је организован поводом Недјеље упозоравања на опасност од мина (од 8. до 15. децембра), међу средњошколцима најуспјешнији су гимназијалци из Требиња. Прво мјесто освојила је ученица Хелена Брајић, која је написала приповијетку о задатој теми. Друго мјесто је припало Романи Рогановић, такође ученици првог разреда која је написала лирску пјесму. Честитамо ученицама и њиховој професорици Веселинки Кулаш, мр српског језика и књижевности.
Последње ажурирано петак, 21 децембар 2018 08:53