У Стоцу је 30. јуна 2018. године одржан заједнички концерт оркестра Гимназије „Јован Дучић" и Градског оркестра Столац. Више информација на:https://trebinjelive.info/2018/06/30/orkestar-gimnazije-jovan-ducic-nastupio-u-stocu/

Требињски средњошколци успјешни на Регионалном такмичењу из математике ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 05 март 2018 08:20

На Регионалном такмичењу из математике за средњошколце, које је одржано 03. марта 2018. у Средњошколском центру „Алекса Шантић“ у Невесињу, ученици из Требиња освојили су три прва, два друга  и три трећа мјеста.

Алекса Турнић из првог разреда, ученица трећег разреда Ивана Јанковић и Бојан Галић средњошколац завршног разреда, као првопласирани међу својим вршњацима, изборили су право наступа на Републичком такмичењу из математике.

Зависно од резултата у другим регијама Српске, њима би се по позиву Републичког педагошког завода Српске могло придружити још петоро требињскох средњошколаца: другопласирани у регији Лука Сушић и Ивана Кашиковић, те трећепласирани Николина Ивковић и Огњен Голубовић.

Први разред:

1. Јулија Куреш - Билећа и Алекса Турнић - Требиње

2. Ђорђе Ристић - Невесиње, Славен Ивковић - Гацко, Исидора Мирић - Гацко, Милена Томановић- Билећа и Лука Сушић - Требиње

3. Николина Ивковић - Требиње, Јована Илић - Требиње

Други разред: