Обиљежена школска слава - Савиндан ПДФ Штампа Ел. пошта
Требињске школе обиљежиле су крсну славу – Савиндан ломљењем славског колача и поетско-музичким програмом који су припремили ученици и наставници Гимназије „Јован Дучић“, овогодишњи домаћини славске свечаности.
HEIGHT=550

Након ломљења славског колача са директорима требињских основних и средњих школа, свештеник Милош Ловрић је честитајући школску славу рекао да је Свети Сава посебно значајан у години, када обиљежавамо осам вијекова аутокефалије наше цркве. Мишо Пешић, директор Гимназије „Јован Дучић“, упутио је честитке поводом школске славе свим ученицима и просвјетним радницима.

„Принц Растко није само принц по владарском роду, он је прије свега принц свјетлости, али до те свјетлости није дошао неким изненадним чудом, него кроз дугу истрајну духовну борбу у својим испосницама од Свете горе до Студенице. Он није постао гдје се затекао, него се успињао ка духовним висинама. Свети Сава хоће ту силу, ту духовну моћ да усели не само у себе и себе освијетли, него хоће ту силу да усели у духовни темељ српског народа и тако освијетли пут којим иде“, рекао је Пешић.

У једночасовном програму наступили су солисти, хор и оркестар требињске гимназије под диригентском палицом проф. Пера Бокића, док je сценарио и режију сценског мозаика потписала проф.Веселинка Кулаш.

WIDTH=550

Извор: Радио Требиње и Културни центар Требиње