Хемија на занимљив начин - Јавни час хемије одржан у холу Гимназије ПДФ Штампа Ел. пошта
Дана 25.12. 2019. године у холу Гимназије „Јован Дучић“ одржан је јавни час хемије поводом 150 година Периодног система елемената.
Заједно са проф. хемије Мајом Бабић, ученици других и четвртих разреда су осмислили врло креативан и занимљив час на коме су извођени експерименти, такмичари су учествовали у квизу знања, асоцијацијама, најбржи прст, погађали су појмове везане за ову науку и тиме показали веома велико знање.
Најбољи су награђени дипломама и слатким наградама, а учествовали су ученици свих одјељења наше школе.
Овом активношћу, показали смо да је хемија свуда око нас, да није баук и да се не своди све на задатке и бројне формуле. Присутни ученици и професори су уживали у програму. HEIGHT=400
HEIGHT=400