Романа Рогановић освојила прву награду на литерарном конкурсу у износу од 1.000 КМ ПДФ Штампа Ел. пошта
Поводом предстојећег обиљежавања Дана државности Републике Србије, Генерални конзулат Републике Србије је организовао традиционални Конкурс за избор најбољих литерарних радова ученика средњих школа на тему „Шта за мене значи култура". На основу прегледаних радова, стручна комисија је одабрала рад Романе Рогановић као најбољи рад у конкуренцији литерарних радова. Ученици првог разред наше школе биће уручена новчана награда у износу од 1.000 КМ. Имајући у виду чињеницу да ће имена аутора награђених радова бити прочитана на свечаности обиљежавања Дана државности Републике Србије, 14.2.2019. године у Бањалуци, Романа Рогановић је позвана на свечаност, када ће јој бити и уручена награда. Честитамо Романи и њеном ментору проф. Веселинки Кулаш.