Зимска школа физике ПДФ Штампа Ел. пошта
Друга Зимска школа физике одржана је од 14. до 18. јануара 2019. године у Требињу. Организатор је Друштво физичара источне Херцеговине и Републички педагошки завод Републике Српске, уз помоћ Града Требиња, Гимназије „Јован Дучић“ и Факултета за производњу и менаџмент. Зимску школу физике је похађало око 40 ученика из Требиња и читаве Републике Српске. За реализацију предавања било је задужено шест професора, три из Требиња, један из Бијељине, један из Зворника и један из Сомбора. Програм рада се састојао из теоретских предавања, вјежбања занимљивих и такмичарских задатака, лабораторијских вјежби, као и тестова гдје се мјерио ниво усвојености градива током дана. Сваког дана програм се завршавао занимљивим предавањем, гдје су се посебно истицале теме из астрономије, као и занимљиве и актуелне теме из физике. Ученици су имали прилику да се друже послије наставе приликом вечерњих свирки, посјете Музеју Херцеговине, посјете Херцеговачкој Грачаници итд.