Делф испит ПДФ Штампа Ел. пошта

13 и 20. априла ове године, у нашој школи је одржано полагање испита ДЕЛФ из француског језика.

22 ученика су приступила полагању испита: 14 ученика наше Гимназије, 8 ученика из Билеће: 3 ученика из ОШ „Свети Сава“ и 5 ученика из Средњошколског центра „Голуб Куреш“.

Ученици су постигли одличне резултате на испиту.

Следећи ученици из наше Гимназије су положили испит и остварили услов за добијање дипломе:

А1 – Теодора Ковач, Коста Пројевић, Јана Јанковић, Милена-Мима Шекарић, Растко Томановић, Наташа Беловић;

А2 – Ирина Нинић, Јованка Серден, Валентина Шпирто, Невен Јањић, Сања Кривоглав, Теодора Сарић;

Б1 – Мили Бован;

Б2 – Анђела Ђурица.

Честитамо ученицима на постигнутом успјеху!

ДЕЛФ дипломе (DELF – Diplome d'Etudes en Langue Francaisе) су званичне дипломе Министарства образовања Француске. Дипломе су у складу са 6 нивоа, који су признати од стране Заједничког европског оквира за језике и једине су дипломе француског као страног језика, које су међународно али и званично признате од стране Министарства образовања у Француској. Свака диплома оцјењује 4 способности: усмено и писмено разумијевање и усмено и писано изражавање. Испити су прилагођени узрасту и интересовањима кандидата.