Дводневни Фестивал франкофоног позоришта у БиХ ПДФ Штампа Ел. пошта

Дводневни Фестивал франкофоног позоришта у БиХ на којем се представило осам позоришних трупа из Сарајева, Требиња, Мостара, Подгорице и Херцег Новог, одржан је у петак, 18. маја у Позоришту лутака Мостар.

Шесто издање тог фестивала реализовало се у организацији Француског института у БиХ.

На овогодишњем фестивалу наступали су ученици средњих и основних школа, те једна трупа с Филозофског факултета из Сарајева.

Из Требиња су учествовали ученици Основне школе „Вук Караџићи ЈУ Гимназије „Јован Дучић“.

Првог дана фестивала изведене су представе, а други дан је планиран за радионице.

Све представе су изведене на француском језику. Већину представа су припремили и режирали професори француског језика или сами ученици.

Франкофони фестивал је аматерског карактера, који дјецу уједињује по једном заједничком интересу, а то је љубав према француском језику и љубав према позоришту, што се на крају претвара у једно лијепо регионално дружење у Мостару.