ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА ДАНИМА ФРАНКОФОНИЈЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

У оквиру обиљежавања Дана Франкофоније у БиХ, професори француског језика у школама у цијелој БиХ са својим ученицима раде на пројекту кратког стрипа Raconte-moi ton pays“-„Опиши ми своју земљу“.

Циљ пројекта је испричати причу о свом граду или држави на основу митова, легенди, анегдота, обичаја или познатих мјеста. Пројекат ће завршити заједничком изложбом у виду велике стрип табле, која ће бити основ за водич о Босни и Херцеговини из перспективе младих, а намијењен Французима.

Ученици другог и трећег наше школе су опремили радове који ће бити на завршној изложби у Гимназији „Обала“ у Сарајеву 30. марта 2018, у оквиру Дана Франкофоније. Захваљујемо се нашим ученицима што су француски језик и нашу школу представили у овој сјајној акцији.

Пројекат организују Француски институт у БиХ и Амбасада Француске.

Новинарска секција