Требињски гимназијалци успјешни на такмичењу из физике

На регионалном такмичењу из физике које је јуче одржано у Требињу ученици Гимазије „Јован Дучић“ постигли су изузетне резултате освојивши сва прва мјеста од првог до четвртог разреда. У конкуренцији првих разреда најбоља је била Гордана Марков, највише знања из физике на такмичењу за друге разреде показала је Катарина Зец, док су у конкуренцији трећих разреда највише бодова освојили Ристо Марић и Дамјан Вукаловић.

Прво мјесто међу ученицима четвртих разреда подијелили су Милутин Спаић из требињске гимназије и Јован Гргур, из Средњошколског центра „Перо Слијепчевић“ из Гацка. Сви првопласирани стекли су право учешћа на репуличком такмичењу из физике, које ће бити одржано у априлу.

Ментори ученицима из Гимназије "Јован Дучић" били су професори Драгољуб Шакота и Ненад Грковић.