Home Активности
Активности

АЛЕКСАНДРА ГАЗИВОДА ПОНОВО ПРВА НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСКУ

Александра Газивода, ученица четвртог разреда Гимназије „Јован Дучић“ из Требиња, освојила је прву награду на литерарном конкурсу „У сусрет Вуку“, поводом 230 година од рођења Вука Стефановића Караџића . Тим поводом разговарали смо о самој награди, као и о њеним плановима за будућност.

Mарко: Шта ова награда значи за тебе?

Александра: Па, драго ми је, наравно што сам је освојила, посебно јер нећу имати више прилика много да пишем, ове године завршавам гимназијско школовање. Радост је утолико већа јер награду, искрено, нисам очекивала.

Марко: Одакле црпиш инспирацију?

Александра: Волим да читам народне пјесме и приче тако да углавном пишем на те теме. Народна књижевност је нешто одакле црпим инспирацију. Тако је и ова пјесма настала.

Марко: Да ли те ова награда инспирише да наставиш даље?

Александра: Наравно, потрудићу се да пишем што више у будућности.

Марко: Да ли планираш да одабереш неки животни позив уско везан за писање?

Александра: Мислим да ипак нећу, али ћу сигурно наставити да пишем рекреативно.

Марко: Да ли си и раније освајала награде?

Александра: Јесам, 2015. године.

Освојила сам прво мјесто на конкурсу о Првом свјетском рату, на тему “Тамо далеко”.

Марко: Да ли је и тада била у питању пјесма?

Александра: Не, тада сам писала прозу.

Марко: Која од те двије награде ти више значи, ако се то уопште може питати?

Александра: Нисам баш сигурна, али можда бих ипак рекла прва, прва је некако увијек при срцу.

Интeрвју радио Марко Шакотић III-4

(новинарска секција)